Projekt Erasmus+, Budapešť, 2019


FOTO
Od 6.10. do 27.10.2019 naši žiaci  pod vedením zástupcu pre TV Ing. Petra Husza  absolvovali  21-dňovú odbornú stáž do Budapešti v Maďarsku v rámci projektu ERASMUS+. Pracovali v troch firmách - 
GIA Form Kft., Semilab Zrt., Begavill 2003 Kft.

Firma GIA Form Kft. sa zaoberá výrobou náradia a náhradných dielov. V procese výroby sa využíva plná automatizácia obrábacích strojov a všetkých čiastkových procesov. Naši žiaci sa venovali programovaniu strojov, oplastovaniu rukovätí rôznych náradí, výrobe plastových výrobkov (ako napr. plastové poháre, kryty, podšálky a podobne) ako aj laserovému zváraniu a laserovému odmeriavaniu rozmerov.

Semilab Zrt. je firma, ktorá navrhuje a predáva meteorologické zariadenie, fotovoltaické materiály, ploché panelové displeje a solárne články a pomôcky na účely výskumu a vývoja v týchto oblastiach. Ponúka rôzne meracie techniky; väčšina z nich je bezkontaktná. Naši žiaci viaceré z týchto  technológií integrovali do rôznych platforiem, od jednoduchých vreckových zariadení a stolových systémov so schopnosťou mapovania s vysokým rozlíšením až po úplne samostatné nástroje na kontrolu výroby tkanín strednej a vyššej úrovne. Pre výrobné linky solárnych článkov využívali tiež priame merania.

Firma Begawill Kft. sa zaoberá stavebnou činnosťou rôznych bytový a kancelárskych stavieb, hlavne v samotnom centre metropoly Maďarska. Naši žiaci na jednotlivých stavbách podieľali na elektroinštalácii silnoprúdovej techniky, inštalácii elektrických káblov a rozvodov. Vykonávali aj drobné strojárske a zámočnícke práce ako aj zváranie v ochrannej atmosfére CO2 .