Napísali o nás

- ročník 57 - číslo 12

-  zdroj: Oceľ východu - ročník 57 / číslo 2 / streda 15. február 2017 -

- zdroj: Denník Korzár - 20.december 2016 -

Z vybraných hutníkov inštruktori odborného výcviku

Vyše osemdesiat hutníkov rôznych profesií, skúsených odborníkov vo svojom fachu, z divíznych závodov Oceliareň, Vysoké pece, Údržba, Energetika, Teplá valcovňa, Zušľachťovne a obalová vetva, Studená valcovňa, Mechanika a Doprava i dcérskych spoločností OBAL-SERVIS, a.s.Košice a RMS, a.s. Košice zasadlo v piatok 16. októbra 2015 na jeden deň do lavíc. V Strednej odbornej škole v Košiciach – Šaci absolvovali školenie inštruktorov odborného výcviku, na otvorení ktorého nechýbali riaditeľ pre nábor a výber spoločnosti U.S.Steel Košice Gabriel Kádár a zástupcovia vedenia školy spolu s jej riaditeľom Jozefom Šablatúrom. Tréning bol zameraný na osvojenie si najdôležitejších aspektov výchovno – vzdelávacieho procesu  s dôrazom na základné poznatky pedagogiky, psychológie, metodiky odborného  výcviku a organizácie odbornej prípravy študentov. Inštruktori študentov Strednej odbornej školy v Košiciach – Šaci, Strednej odbornej školy železničnej v Košiciach  a Strednej odbornej školy technickej v Košiciach, ktorí vo fabrike vykonávajú a budú vykonávať  v školskom roku 2015/2016 na vytipovaných pracoviskách prevádzkovú prax, sa oboznámili so svojimi úlohami a povinnosťami, základnými predpismi, pravidlami i postupmi odborného výcviku, charakteristikou odborného výcviku i jej metodikou, ale aj odporúčaniami súvisiacimi  s oblasťou bezpečnosti práce pri vedení študentov.

„Zapájajte študentov v čo najväčšej miere do prác a akcií pri ktorých sa môžu niečo nové naučiť. Teóriu majú v škole, ale vy im môžete odovzdať  svoje praktické skúsenosti, čo bude pre nich veľmi užitočné,“ požiadal kolegov riaditeľ Gabriel Kádár.

Súčasťou školenia inštruktorov  odborného výcviku bola po diskusii a výmene skúseností z prevádzkovej praxe aj prehliadka priestorov  a dielní  praktického vyučovania v Strednej odbornej škole v Košiciach – Šaci, ktorá je Centrom odborného vzdelávania pre hutníctvo a strojárstvo.
- zdroj: Oceľ východu  - ročník 55 / číslo 22 / streda 28. októbra 2015 -

Magdaléna FECURKOVÁ