Prázdny

Škola má veľmi dobré podmienky na prípravu odborníkov v študijných odboroch hutníckeho, strojárskeho a elektrotechnického zamerania, čo potvrdzuje aj skutočnosť, že prešla výberom a stala sa centrom odborného vzdelávania pre strojárenský a hutnícky priemysel.

Ciele Centra odborného vzdelávania:

• zabezpečovanie kvalitného výchovno-vzdelávacieho procesu, predovšetkým praktického vyučovania zameraného na kvalitného absolventa s modernými teoretickými vedomosťami a praktickými zručnosťami
  • skvalitnenie odbornej prípravy pedagogických zamestnancov stredných škôl v spolupráci so zamestnávateľmi
  • identifikovanie nových zručností a  technológií  používaných v hutníctve a strojárskej výrobe, a to  v spolupráci so zamestnávateľmi

Hlavnými úlohami centra odborného vzdelávania pre hutníctvo a strojársku výrobu sú:

• organizovanie odborného vzdelávania žiakov školy a satelitných stredných odborných škôl v strojárskych a príbuzných učebných a študijných odboroch
  • rekvalifikácie dospelých
  • organizácia súťaží praktických zručností žiakov a dospelých v nových technológiách

Ponuka vzdelávacích aktivít pre školský rok 2023/2024

KONTAKT:    Ing. Peter Vida
                       vida@sossaca.sk

Pracoviská Centra odborného vzdelávania:

Tréningové centrum pre montáž a demontáž
Úlohou tréningového centra pre montáž a demontáž je naučiť študentov našej školy a iných škôl vykonávať montáž a demontáž základných strojných zariadení. Centrum pre montáž a demontáž sa využíva aj pre rekvalifikačné kurzy. Nácvik a rozvoj praktických zručností sa uskutočňuje na reálnych strojných zariadeniach, ktoré našej škole poskytla spoločnosť U. S. Steel Košice.

Diagnostické centrum
Pracovisko Diagnostické centrum bolo vybudované s cieľom rozšíriť možnosti centra odborného vzdelávania na základe požiadaviek kladených spoločnosťou U.S.Steel Košice, s.r.o., pre pôsobenie v pracovných pozíciách OPTECH v oblasti údržbárskej a inšpekčno - diagnostickej.

Kabinet OBP pre výučbu problematiky bezpečnosti práce

Odborná učebňa pre montáž a demontáž
Je súčasťou pracoviska pre vyučovanie technológie montáže.

Odborná učebňa v hale D
Upravená pre využívanie digitálnej techniky v pedagogickom procese.

Odborné učebne pre výučbu strojného obrábania, učebňa merania, učebňa metalografie
Na teoretickom vyučovaní sa využívajú odborné učebne mechatroniky, odborná učebňa pre hutníctvo, odborná učebňa pre elektrotechniku s didaktickou technikou LUKAS NÜLLE z Nemecka a štyri nové učebne s interaktívnymi tabuľami.

Pracovisko pre CNC techniku
Vybavené strojmi SUI 63 NC s riadiacim systémom Fanuk, Obrábacie centrum V 100 s riadiacim systémom Heidenhain pre frézovanie a univerzálne obrábacie centrum EMCO TRUN concept 250 s riadiacim systémom Sinumerik. Technické vybavenie pracoviska umožňuje dokonale prebrať problematiku programovania a nácvik základných zručností pre obsluhu CNC strojov.

Pracovisko pre zváranie
Je rozdelené na pracoviská: pracovisko zvárania obalenou elektródou, zváranie v ochrannej atmosfére a pracovisko pre výučbu spájania kovov a rezania kyslíkom.

Možnosť absolvovania kurzov:

• ZK 135-1 zváranie elektrickým oblúkom v ochrannej atmosfére C 18
  • zváranie plameňom, spájkovanie materiálov
  • ZP 311 – 2  rezanie a drážkovanie kyslíkom

Žiaci

• duálne vzdelávanie – spolupráca so zamestnávateľmi
  • školský vzdelávací program podľa požiadaviek trhu práce
  • odborná prax a odborný výcvik u zamestnávateľov
  • ukončovanie štúdia v spolupráci so zamestnávateľmi
  • pracovné miesto u zamestnávateľa pre ktorého sa pripravoval

Personál

• organizačná štruktúra školy orientovaná na trh práce